Eredménytelenül zárulhat a villamos ügy?

Nyomtatás

Eredménytelenül zárhatja uniós pénzből finanszírozott közlekedési nagyberuházásait Debrecen, Szeged és Miskolc.

Villamos- és trolibuszbeszerzéseiket ugyanis alaposan megdrágította a forint gyengélkedése: a debreceni és a szegedi pályázatokon az euróban számoló járműszállítók ceruzája annyira vastagon fogott, hogy a városok szinte biztosan nem férnek bele a tervezett költségvetésbe. A várakozások szerint a villamos tenderükön még csak az ajánlatokat váró miskolciak is magasabb árakkal szembesülnek a pályázat bontásakor, ők 248 forintos euró árfolyammal számoltak. A hiány összességében akár több tízmilliárd forint is lehet. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség nem nézi tétlenül mindezt: a hivatalnál elképzelhetőnek tartják a támogatási szerződések módosítását, ami akár több uniós forrás felhasználását tenné lehetővé, írja a Népszabadság.

Belépés