Intelligens utastájékoztató rendszer Szolnokon

Nyomtatás

December elsején hivatalosan is üzembe helyezik az intelligens utastájékoztató rendszert a szolnoki buszmegállókban.

A Jászkun Volán egyelőre a belváros nyolc forgalmas autóbuszmegállójában szereli fel az új elektronikus táblákat. A projekt megvalósítását egy európai uniós pályázaton nyert 25 millió forintos támogatás segítette.

A beruházással az utasok egyszerűbben és gyorsabban tájékozódhatnak majd a járatok érkezéséről és indulásáról.

A rendszer révén a buszokról minden megtett 100 méter után friss adat érkezik majd a központba, így a számítógépes program folyamatosan kiszámítja a várható érkezési időt, illetve a hátralevő távolságot. Ezt követően a rendszer az információkat továbbítja, így az leolvasható lesz a tájékoztató táblákról. Az adott járat aktuális helyzetét egy térképről lehet majd leolvasni.

Az egyenként 2,5 millió forintba kerülő táblák a háttérvilágítás révén az esti órákban is használhatók, míg a látássérültek egy gomb megnyomásával hangban kapnak információt.

Belépés