Megkezdődött a gépjárművezetők gyakorlati oktatása

Nyomtatás

A DKV Zrt. telephelyére megérkezett öt darab szóló, továbbá kettő darab csuklós autóbusz. A Cívisbuszokon a társaság szakemberei megkezdték a gépjárművezetők gyakorlati oktatását.

Ezek a járművek a tervek szerint május 1-től tesztelési üzemmódban a trolibuszvonalakon fognak közlekedni, és utasokat is szállítanak. A lakók így jobban megismerhetik az új járműveket, még a július 1-jei indulás előtt. A tesztidőszak alatt szerzett információk felhasználásával pontosítják a forgalom irányítási modulok kiépítését és az elektronikus menetlevél összeállítását is.

A buszvezetőket elsősorban a Hajdú Volán Zrt.-től, a munkaügyi központ által indított tanfolyamokról, illetve a munkaerőpiacról kívánja a társaság alkalmazásba venni.

Belépés