Nincs sínen a villamos-beszerzési tender

Nyomtatás

Pénzügyi és műszaki hiányosságok miatt eredménytelennek nyilvánították a debreceni villamos-beszerzési tendert - jelentette be Pajna Zoltán alpolgármester a döntést követően.

A projekt háromnegyede euró finanszírozású és a kiíráskor még 248 forint-euró árfolyammal számoltak, ezáltal valamennyi benyújtott ajánlati ár meghaladta a rendelkezésre álló fedezetet.A 2-es villamos fejlesztési projektben a 18 darab villamos beszerzésére kiírt nyílt közbeszerzési eljárás eredménytelensége a projekt megvalósítását nem veszélyezteti, kizárólag a járműbeszerzés tekintetében jelent mintegy 3 hónapnyi csúszást - tette hozzá a leendő villamospálya nyomvonala mentén tartott sajtótájékoztatón. A tenderre egyébként három járműgyártó nyújtott be ajánlatot. (Rádió MAX)

Belépés