Éjféltől sztrájk!

Nyomtatás

December 14-én, azaz vasárnap nulla órától újra sztrájkba léptek a vasutasok, akik február óta most hatodszorra szüntetik be a munkát.

Gaskó István a VDSZSZ elnöke bejelentette, hogy éjféltől határozatlan ideig folytatódik a vasutassztrájk.

Mint ismert, a VDSZSZ - a MÁV Cargo eladásából befolyt több, mint 102 milliárd forint bevételből - fejenként 250 ezer forintos juttatást és tíz százalékos extra béremelést követel.

- A februárban megkezdett és már többször felfüggesztett sztrájk egyelőre az ország Dunától keletre fekvő területeit érinti, kivétel ez alól a főváros és Pest megye. /Pest megyében Ceglédet is érinti a munkabeszüntetés!/ A sztrájk megegyezés hiányában továbbgördülhet -közölte Gaskó.

Ha nem jön a vonat...

Jó hír, hogy a vasutassztrájkkal érintett területek Volán-társágai elfogadják a MÁV-START Zrt. által kiadott, a sztrájk ideje alatt érvényes vasúti bérleteket. A jegyeket pedig visszaváltja a társaság.

Belépés