Kelet-Magyarország

Helyiek a közlekedésért - fórum Ohaton

Ma a Tisza-tó Vasútja Civil Társulás fórumot tartott Ohat-Pusztakócs állomáson a közösségi közlekedésről. A rendezvényen egyesületünkön kívül a Magyar Közlekedési Klub, a Tiszacsegei Vonatbarátok és több megyei képviselő és képviselőjelölt is részt vett.

Utazás határok nélkül II.

Az előadás hallgatósága

Sikerrel zárult a 2012. január 25-én „Utazás határok nélkül” előadássorozatunk második része. Az érdeklődők ezúttal a Debrecen – Nagyvárad közvetlen vasúti kapcsolat lehetőségeiről és Debrecen elővárosi közlekedéséről hallhattak előadásokat.

Kis lépés a vasútnak, nagy lépés az utasnak

Utazás határok nélkül
MD Tócóvölgyben, Fotó: Sáfri Péter

A MÁV START Zrt. közzétette a 2011. december 11-től 2012. december 8-ig tartó menetrendi időszakra érvényes menetrendjét (http://www.mav-start.hu/res/2011_2012_evi_menetrend.pdf). A korábbi híradások nagyívű tervekről, több vonatról szóltak. Sajnos országos szinten ezekből csak kevés valósult meg. Debrecen és környéke azonban szerencsésebb helyzetben van, mivel néhány kivételtől eltekintve a környező vonalakon évek óta ütemes menetrend szerint közlekednek a vonatok. Ezen túlmenően régiónkat érintendő kedvező változások is történtek, amelyeket egyesületünk ezúton is üdvözöl.

Éjféltől sztrájk!

December 14-én, azaz vasárnap nulla órától újra sztrájkba léptek a vasutasok, akik február óta most hatodszorra szüntetik be a munkát.

Új autóbuszok a Hajdú Volánnál

Novemberben saját forrásból 13 darab helyközi járművet vásárolt a Hajdú Volán Zrt, melyből 5 darab Volvo Alfa Regio B12B, 4 darab Credo EC12, 2 darab Irisbus Evadys SFR 160 és szintén 2 darab MAN Lion's Coach R07 típusú autóbusz.

Hagyományos Mikulásnapi Ünnepség Hármashegyalján

A Zsuzsi Erdei Vasút 2008. december 6-án megrendezi műsoros mikulás napi ünnepségét, melynek külön érdekessége, hogy az ünnepi vonatot a kisvasút Zsuzsi gőzmozdonya fogja továbbítani.

Jeleskedtek trolibuszvezetőink.

Forgalombiztonsági Vetélkedő

Nyíregyháza - A XVI. Országos Közösségi Közlekedési Járművezetők Forgalombiztonsági Vetélkedőjén trolibusz kategóriában a DKV Zrt. munkavállalói ELSŐ helyezést értek el május 17-én Nyíregyházán.

A Derke gratulál a DKV Zrt.-nek a kimagasló eredményért!

Újra nosztalgiabusz a 28-as vonalon

FIX-870A Hajdú Volán Zrt. nosztalgiabusza ismét előkerült és 2008. május 11-én a 28-as vonalon utazhatunk vele. A cég idén 38 éves Ikarus 311-es típusú busza, amely a FIX-870 rendszámot viseli, újra az utazóközönség szolgálatába áll. A járatok 10:00, 12:00 és 14:00 órakor indulnak a Doberdó utcai végállomásról és ezúttal is díjmentesen igénybevezetők. A mostani menet érdekessége, hogy a Mihálynapi Vásár miatt a nosztalgiajáratok is a Kartács utca - Mikszáth Kálmán utca - Thomas Mann ucta - Nádor utca - Füredi út terelőútvonalon közlekednek. Kellemes utazást és jó szórakozást kívánunk!

Tartalom átvétel